Beoinfo vesti

Arheološka tura o Beogradu iz rimskog perioda

17.04.2010.

Arheološka tura o Beogradu iz rimskog perioda
Veličina Slova

Arheološke ture deo su ovogodišnjeg programa Dana Beograda, a danas i sutra građani će u 17 časova imati priliku da se, uz objašnjenje profesionalnog vodiča, upoznaju sa Beogradom iz rimskog perioda.

Rimljani su zauzeli prostor iznad ušća Save u Dunav u prvom veku nove ere, gde su podigli vojni logor – legijski kastrum. Pošto je učvrstila svoju poziciju, početkom drugog veka rimska država je trajno smestila jednu od svojih legija u Singidunumu. Natpisi na zvaničnim spomenicima, nadgrobnim stelama, ali i građevinskim opekama svedoče o njenom prisustvu tokom tri veka. Na Beogradskoj tvrđavi brojna su nalazišta iz ovog perioda.

Polazak je ispred unutrašnje Stambol kapije. Pre obilaska, koji je besplatan, građani dobijaju brošuru o Beogradskoj tvrđavi – rimskom vojnom logoru. 

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više