Zelena pijaca u Otvorenom tržnom centru
Zelena pijaca u okviru Otvorenog tržnog centra počela je danas sa radom i na njoj će se privremeno naći prodavci sa pijace iz Bloka 44, gde će naredna četiri meseca trajati rekonstrukcija. Oni su premešteni na ovu i na pijacu „Bežanija”, koja je nedavno rekonstruisana. Otvaranje pijace u OTC-u, koje je bilo planirano za prethodni vikend, odloženo je zbog kvara na električnim instalacijama.
Sa zakupcima je postignut dogovor da tokom rekonstrukcije budu ispunjene sve obaveze kako niko u tom periodu ne bi bio na gubitku.
Pijaca u Bloku 44 će dobiti nov izgled koji uključuje nadstrešnicu na platou zelene pijace, nove pijačne tezge, nove zidane objekte, kao i veći prostor za prolazak pešaka, posebno prema ulici Jurija Gagarina. Sugrađanima će tako biti omogućeno da u mnogo boljem higijenskom, funkcionalnom i esteskom okruženju kupuju namirnice.
Za vreme rekonstrukcije na pijaci u Bloku 44 radiće samo mlečna hala. Sva pitanja sugrađani mogu da postave „Gradskim pijacama” putem mejla [email protected] ili na telefon 3806-682.