Beoinfo vesti

Predstavljena knjiga Ivane Hauard u UK „Parobrod”

17.06.2011.

Predstavljena knjiga Ivane Hauard u UK „Parobrod”
Veličina Slova

U UK „Parobrod”, pred punom salom, predstavljena je knjiga Ivane Hauard „Greške koje donatori prave: Civilno drušvo i pomoć u demokratizaciji na Balkanu”. Tokom diskusije otvorena su pitanja održivosti organizacija civilnog društva, kao i uspostavljanja sistema odgovornosti. Predstavnici civilnog društva i donatora razgovarali su o mehanizmima za unapređenje rada ovih organizacija.

– Održivost civilnog sektora  jedan je od preduslova razvoja demokratije i vladavine prava, što je polazna tačka na putu evrointegracija. Nedavno je predstavljen Nacrt strategije podrške razvoju civilnog društva koji će institucionalizovati ovakav vid podrške i doprineti poboljšanju uslova za razvoj i delovanje civilnog društva – ocenio je Danko Runić, direktor Agencije za evropske integracije i saradnju sa udruženjima.

Prezentacija predstavlja prvi u nizu događaja u okviru projekta „Legacy for future philanthropy projects”, koji Agencija za evropske integracije i saradnju sa udruženjima i Hartefakt fond sprovode sa ciljem da se obezbedi održivi razvoj civilnog društva na teritoriji grada Beograda.

Na prezentaciji, koju su organizvali Agencija za evropske integracije i saradnju sa udruženjima i Hartefakt fond, učestvovalo je tridesetak predstavnika najznačajnijih lokalnih i međunarodnih donatorskih organizacija i amabasada. 

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više