Beoinfo vesti

Putujući sajam dečijih knjiga „Volim da čitam”

11.12.2012.

Putujući sajam dečijih knjiga „Volim da čitam”
Veličina Slova

Centar za kulturu Grocka, u saradnji sa Narodnom bibliotekom Srbije, Bibliotekom grada Beograda, vodećim domaćim izdavačima i osnovnim školama sa teritorije opštine Grocka, organizuje putujući sajam knjiga za decu.

Ovaj sajam knjiga „Volim da čitam” namenjen je osnovnim školama sa teritorije opštine Grocka i ima za cilj da se učenicima približi knjiga i izdavaštvo danas. Imajući u vidu slabu pokrivenost opštine Grocka knjižarama i posebno dečijom literaturom, renomirani domaći izdavači će se svojim najboljim izdanjima predstaviti učenicima, njihovim roditeljima i predmetnim nastavnicima.

Program „Volim da čitam” realizuje se u pet osnovnih škola sa teritorije opštine Grocka od 10. do 25. decembra. To su osnovne škole „Ilija Garašanin” u Grockoj, „Nikola Tesla” u Vinči, „Miloje Vasić” u Kaluđerici, „Mića Stojković” u Umčarima, i „Sveti Sava” u Vrčinu.

Na Putujućem sajmu knjiga Centar za kulturu Grocka predstaviće dečija izdanja sledećih izdavača: „Mono i Manjana”, „Laguna”, „Kreativni centar”, „Evro Giunti”, „Prometej Novi Sad”, „Feniks Libris”, „Publik Praktikum”, „Propolis Plus”, „Enco book”, „3D+”, „Škola plus”, „Leo commerc”, „Profil”, „Beogradska knjiga”, „Portalibris”, „Odiseja”, „Pčelica” i „Jasen”.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više