Beoinfo vesti

Prvenstvo Balkana u krosu – 13. marta u Surčinu

09.03.2004.

Prvenstvo Balkana u krosu – 13. marta u Surčinu
Veličina Slova

Četrdeset deveto prvenstvo Balkana u krosu održaće se u subotu, 13. marta, u Vojno-sportskom centru „Dedinje” u Surčinu. Pokrovitelji ove manifestacije su Ministarstvo za prosvetu i sport Vlade Srbije, Sekretarijat za sport i omladinu Skupštine grada Beograda i Skupština opštine Zemun, a organizator Atletski klub „Surčin”.

 U krosu će učestvovati reprezentacije Albanije, Grčke, Turske, Rumunije, Makedonije, Bugarske, Bosne i Hercegovine i Srbije i Crne Gore. Oko trista takmičara nadmetaće se u šest kategorija: juniorke na tri hiljade metara, juniori na šest hiljada metara, mlađe seniorke na četiri hiljade metara, mlađi seniori na osam hiljada metara, seniorke na šest hiljada metara i seniori na dvanaest hiljada metara.

 Prema rečima Zvonka Lozančića, direktora Atletskog kluba „Surčin”, favoriti iz naše zemlje su Olivera Jeftić, Snežana Kostić, Mirko Petrović, Duško Markešević i Azra Eminović. Lozančić smatra da Srbija i Crna Gora imaju izgleda da u svim kategorijama dobiju prvaka Balkana u krosu.
 Sponzori  49. prvenstva Balkana u krosu su Aerodrom „Beograd”, „Su-port”, „Delta sport”, „Vujić Valjevo”, „Tifani”, Salon pehara „Jovanović” i Livnica „Mikroliv”. Podršku održavanju krosa  pružila je i Vojska Srbije i Crne Gore.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više