Beoinfo vesti

Opravdani protest u vezi sa dešavanjima na Kosovu ne može se iskazivati odmazdom

18.03.2004.

Opravdani protest u vezi sa dešavanjima na Kosovu ne može se iskazivati odmazdom
Veličina Slova

Povodom eskalacije nasilja na Kosovu, u kojem su ugroženi život i vitalni interesi srpskog naroda, više hiljada Beograđana  okupilo se u centru Beograda u znak podrške Srbima u južnoj srpskoj pokrajini. Nažalost, opravdani protest građana  tokom noći dobio je neželjene razmere, u kojima je došlo do divljačkog uništavanja imovine, a povređeno je i više građana.

Gradonačelnica Beograda Radmila Hrustanović obišla je noćas na Vojnomedicinskoj akademiji povređene  pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova. Poželevši im brz oporavak, ona  je izrazila uverenje da će svi učesnici ovog vandalskog čina  biti pronađeni i primereno kažnjeni.
Gradonačelnica je danas posetila i džamiju u Gospodar Jevremovoj ulici i u razgovoru sa beogradskim  muftijom  Hamdijom  Jusufspahićem izrazila žaljenje zbog ovog necivilizovanog događaja. Ona je obećala da će grad pomoći   rekonstrukciju objekta.

 – Nedopustivo je da se grupa građana na ovakav način odnosi prema bogomolji  i spomeniku kulture. Za takvo ponašanje nema opravdanja ni u činjenici  da su srpske  bogomolje na Kosovu  uništene i sigurna sam da većina Beograđana osuđuje ovakvo ponašanje. Opravdani protest u vezi sa dešavanjima na Kosovu  ne može se  iskazivati odmazdom. Beograd je uvek i kroz istoriju znao dostojanstveno da pokaže poštovanje prema nedužnim žrtvama nasilja – rekla je povodom paljenja Bajrakli džamije predsednica Skupštine grada.

Radmila Hrustanović je ocenila da slike nasilja mogu uticati na pogoršanje već prilično teškog stanja na Kosovu, kao i na odluke Ujedinjenih nacija i drugih međunarodnih institucija.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više