PROMOCIJA KNJIGE O RAHELI FERARI U JEVREJSKOM KULTURNOM CENTRU: Uvid u život i umetnički rad velike glumice
Jevrejska opština Beograd poziva sve zainteresovane na promociju knjige „Rahela", autora Radovana Sremca, koja će biti održana u subotu, 31. maja, sa početkom u 19 časova, u Jevrejskom kulturnom centru (Jevrejska 16, Beograd).
Gde se održava
Jevrejski kulturni centar
Kada se održava
31. maj
Publikacija je posvećena životu i stvaralaštvu istaknute glumice Rahele Ferari i donosi dragocenu memoarsku građu iz njene privatne arhive. Među odabranim materijalom koji će prvi put biti predstavljen javnosti nalaze se fotografije, lična prepiska i hemeroteka (zbirka sačuvanih novinskih članaka, isečaka iz štampe i drugih publikovanih tekstova iz novina i časopisa), pružajući intiman uvid u život i umetnički rad ove velike umetnice, koja je zahvaljujući svom talentu, nezaboravnim ulogama i šarmu postala jedno od najvoljenijih lica jugoslovenskog glumišta.
O knjizi će na promociji u Jevrejskom kultunom centru govoriti renomirane glumice Branka Petrić i Svetlana Bojković, kao i sam autor, Radovan Sremac. Ulaz na promociju je slobodan.