FEMI KUTI I „THE POSITIVE FORCE” U DOMU OMLADINE: Koncert nigerijskog umetnika donosi zvuk afrobita
Gde se održava
Dom omladine Beograda, sala Amerikana
Jedan od najvećih živih afričkih muzičara, svakako najveća zvezda afrobita, višestruko „Grammy” nominovani, ambasador UNICEF-a, legendarni Femi Kuti ponovo dolazi u Beograd.
Nigerijski umetnik Femi Anikulapo Kuti tera celu planetu da peva, pleše i razmišlja uz zvuk afrobita. U Domu omladine će nastupiti u pratnji svog benda „The Positive Force“.
Femi je svoju muzičku karijeru započeo osamdesetih godina, svirajući u očevom bendu „Egypt 80“. Kao sin Fele Kutija, pionira afrobita, u samostalne vode kreće 1986.godine, formirajući vlastiti bend „The Positive Force“. Šest puta je nominovan za nagradu „Grammy”, vlasnik je mnogobrojnih hitova i albuma, koji s podjednakom strašću živi svoju muziku, ali i vodi borbu za ljudska prava i sve druge probleme afričkog kontinenta.
U maju 2017. godine upisan je u Ginisovu knjigu rekorda nakon što je proizveo najduži neprekidan ton na saksofonu i to u trajanju od 51 minuta i 35 sekunde.