„DORĆOLOM”, IZLOŽBA FOTOGRAFIJA BOŽIDARA VITASA: Prvi put pred posetocima u Kući Đure Jakšića
U Kući Đure Jakšića, u sredu, 5. novembra, u 19 časova, biće otvorena izložba fotografija, pod nazivom „Dorćolom".
Gde se održava
Kuća Đure Jakšića
Kada se održava
5. novembar do 13. novembar
Publiku će Dorćolom povesti umetnik fotografije Božidar Vitas.
Postavku čini 67 eksponata. Fotografije su nastale u poslednjih 25 godina i snimane su crno-belim filmom i digitalno, a za ovu priliku su sve štampane digitalno.
Sve fotografije koje će posetioci imati prilike da vidi tokom izložbe se izlažu po prvi put.
Božidar Vitas, rođen je 26. novembra 1939. godine u Beogradu, na Dorćolu, gde i sada živi.
Vitas je umetnik fotografije, pisac i novinar. Svetlopisanjem se bavi od 1957. godine i samostalno je izlagao čak 144 puta. Priredio je i objavio nekoliko foto-monografija i organizovao i priredio više od 90 kolektivnih izložbi slika, fotografija i vajarskih radova, kao i više desetina samostalnih izložbi drugih autora.
Dorćol na turskom jeziku znači raskrsnica četiri ulice, a u kulturno – istorijskom, duhovnom smislu je nešto mnogo više i predstavlja raskrsnicu civilizacija.
Dorćol je i čuvar vrednosti starog Beograda,
Izložba u Kući Đure Jakšića, biće otvorena do 13. novembra.