knjige
DKSG promo

DKSG promo

Umetnički program

„SMEH KAO OGLEDALO DRUŠTVA – BRANISLAV NUŠIĆ": Izložba knjiga u DKSG

17.05.2026.

„SMEH KAO OGLEDALO DRUŠTVA – BRANISLAV NUŠIĆ": Izložba knjiga u DKSG
Veličina Slova

Izložba knjiga „Smeh kao ogledalo društva – Branislav Nušić" biće potovrena 18. maja u Holu Biblioteke Doma kulture Studentski grad.

Gde se održava

DKSG


Kada se održava

30. maj


Izložba Kristine Ugrenović obuhvata izbor najpoznatijih dela, kao i literaturu o Nušićevom životu i radu. Namenjena je svim ljubiteljima književnosti, ali i onima koji žele da kroz smeh bolje razumeju društvo u kojem živimo, navodi se u saopštenju DKSG

Branislav Nušić (1864–1938) je bio pisac, komediograf, diplomata i upravnik pozorišta, ali i oštar posmatrač svakodnevnog života, čije je iskustvo rada u državnoj službi i javnom životu snažno oblikovalo njegovo stvaralaštvo. Kroz svoja dela, Nušić je na duhovit i britak način prikazivao mane društva, ljudske slabosti i svakodnevne situacije koje su i danas aktuelne. Njegove komedije, poput „Sumnjivog lica“, „Narodnog poslanika“ i „Gospođe ministarke“, ostaju trajno svedočanstvo o vremenu, ali i univerzalnim ljudskim osobinama.

Podeli vest